Wandoo Czy warto? Sprawdzamy opinie i skargi o Wandoo.

Zainteresowanie internautów pożyczkami krótkoterminowymi  jest tak duże, że na rynku praktycznie w każdym miesiącu pojawiają się nowe firmy specjalizujące się w tej dziedzinie. Nic w tym dziwnego. Wszyscy przyzwyczailiśmy się do tego, że sieć daje nam spore możliwości. Jeśli więc możemy bez wychodzenia z domu zaciągnąć pożyczkę, to chętnie korzystamy z tej możliwości. Plusów i minusów tego rozwiązania jest kilka, by móc z bliska sprawdzić jak działają takie systemy przyjrzyjmy się jednej z bardziej popularnych firm pożyczkowych. Mowa oczywiście o Wandoo, jest to stosunkowo nowa marka, która w Polsce pojawiła się w 2016 roku. Firma specjalizuje się w udzielaniu szybkich pożyczek przez internet. Co bardzo ważne ubiegając się o pożyczkę nie trzeba załatwiać szeregu skomplikowanych formalności.

Łotewski pożyczkodawca- czyli kolejny inwestor z zagranicy

Marka Wandoo ma łotewskie korzenie, a jej właściciele specjalizują się w udzielaniu pożyczek pozabankowych. Firma cieszy się sporą renomą. Polska siedziba mieści się w Warszawie, ale już na wstępie warto zaznaczyć, że wszystkie formalności załatwiane są przez internet. Potencjalny pożyczkobiorca musi mieć tylko dostęp do komputera, telefonu lub tabletu z internetem. Kontakt z firmą jest bardzo prosty, ze specjalistami można porozmawiać między innymi za pomocą uruchomionego na stronie czata. Drugą opcją jest rozmowa telefoniczna, a trzecim sposobem jest kontakt mailowy. Nawigacja strony jest niezwykle prosta, dane adresowe firmy oraz wszystkie niezbędne informacje można znaleźć od razu po wejściu na stronę główną serwisu. 

Chociaż klienci do czynienia mają z łotewskim inwestorem, to należy wiedzieć, że pożyczki udzielane są przez jeden z dwóch współpracujących z Wandoo podmiotów. Jednym z nich jest Finva Sp. z o.o. , a drugim Oreon Sp. z o.o. To od której firmy otrzymamy pożyczkę w dużej mierze uzależnione jest od naszej zdolności kredytowej. Marka do każdego klienta podchodzi indywidualnie, udziela pożyczek bez zaświadczeń, a ocenę kredytową wystawia na podstawie przekazanych przez nas informacji.

Oferta pożyczkowa- czyli coś dla nowych i stałych klientów

Jak już wcześniej wspomniano firma specjalizuje się w udzielaniu krótkoterminowych pożyczek pozabankowych.

Wyróżnia się dwa typy pożyczek. Jeden typ udzielany jest nowym klientom, a druga oferta dedykowana jest dla stałych użytkowników. I tak na przykład jeśli o pożyczkę ubiegamy się po raz pierwszy to nasz limit kredytowy wynosi 2500 złotych. Jeżeli pożyczkę spłacimy w terminie automatycznie zostaje nam nadany status stałego klienta i limit kredytowy mamy podniesiony do 5000 złotych. Warto także dodać, że minimalną kwotą pożyczki jest kwota 300 złotych. 

Okres spłaty, który może wybrać pożyczkodawca to:

-10 dni;

-20 dni;

-30 dni;

Trzeba przyznać, że oferta dla nowych klientów jest bardzo kusząca. Każdy pożyczkobiorca za pomocą dostępnego na stronie suwaka może wybrać kwotę od 300 do 2500 złotych. Firma oferuje całkowicie darmową pożyczkę, ale żeby skorzystać z tej opcji trzeba spełnić kilka istotnych warunków. Przede wszystkim liczy się terminowa spłata. Jeżeli wybierzemy okres spłaty np. do 20 dni, to by nie ponosić dodatkowych kosztów musimy dotrzymać tego terminu. Przekraczając ten okres musimy liczyć się z tym, że zostaną nam naliczone standardowe koszty związane z obsługą pożyczki. W tym miejscu warto także wspomnieć o refinansowaniu. Nawet jeśli jesteśmy nowymi klientami, to termin spłaty możemy przedłużyć o 14 lub o 30 dni. Oczywiście za taką opcję również zostaną doliczone nam dodatkowe opłaty. 

Przykład:

– chwilówka na kwotę 2500 zł, termin spłaty 30 dni = koszt refinansowania na kolejne 14 dni wyniesie 325 zł

Jeśli chodzi o stałych klientów, to osiągalny dla nich limit pożyczkowy sięga pułapu 5000 zł. O tym, czy firma Wandoo zdecyduje się na wypłatę takiej kwoty na przykład na okres 30 dni będzie decydować nasza zdolność kredytowa.

Przykład:

-pożyczka dla stałych klientów na kwotę 5000 zł, termin spłaty 30 dni = całkowita kwota do spłaty 6 250. Jak wynika z tego rozliczenia prowizja wynosi 1250 zł. 

Procedura – czyli pożyczka krok po kroku

Marka
Wandoo stawiając na przejrzyste zasady stworzyła prostą w obsłudze
stronę. Nawet osoby bez doświadczenia poradzą sobie z dopełnieniem
niezbędnych formalności.

Wszystko odbywa się w kilku prostych krokach:

  • na początek należy skorzystać z dostępnego na stronie głównej suwaka i wybrać kwotę pożyczki oraz okres spłaty;
  • kolejnym krokiem jest wypełnienie krótkiego formularza w którym podajemy swoje podstawowe dane takie jak: imię, nazwisko, pesel, nr dowodu, miesięczne dochody i zobowiązania;
  • następnym krokiem jest potwierdzenie swojej tożsamości. Można to zrobić przelewając jeden grosz na podane konto bankowe lub korzystając z usługi Instantor;
  • Po spełnieniu tych wszystkich warunków nie pozostało nam nic innego jak tylko poczekać na decyzję. Jeśli skorzystaliśmy z usługi Instantor, to o decyzji dowiemy się dosłownie po paru minutach.

Wady i zalety Wandoo – Czy warto?

Oferowane przez Wandoo pożyczki krótkoterminowe cieszą się sporym zainteresowaniem klientów. Użytkownicy sieci zaufali tej firmie, doceniają szybką procedurą i przejrzyste warunki umowy. Już sama strona główna serwisu pożyczkowego jest tak skonstruowana, by każdy nawet początkujący kredytobiorca nie miał problemów z jej obsługą. 

Jedną z niewątpliwych zalet jest wysoka kwota pożyczki dla nowych klientów. Jeśli tylko pozwala na to zdolność kredytowa, to firma już za pierwszym razem może przyznać nam limit wynoszący aż 2500 złotych. Do zalet można zaliczyć także opcję refinansowania. Jeśli ktoś wie, że nie zdąży na czas oddać całej kwoty może przedłużyć termin spłaty nawet do 30 dni. 

Jakie są wady Wandoo?

Osoby, które nie chcą korzystać z usługi Instantor i wolą przelać jeden grosz na konto bankowe muszą wiedzieć, że firma współpracuje tylko z sześcioma bankami, a co za tym idzie weryfikacja nie u wszystkich przebiegnie w kilkanaście minut. Poza tym pożyczkodawca sprawdza historię kredytową klientów, weryfikuje bazę BIK oraz listy dłużników. Pożyczki udzielane są także osobom od 20-tego do 70-tego roku życia. Więc ludzie młodzi i seniorzy nie mają szans na skorzystanie z tej oferty.

W ramach podsumowania można dodać, że Wandoo jest rozpoznawalną i chętnie wybieraną marką, która z jednej strony oferuje przejrzyste warunki, a z drugiej nakłada na użytkowników pewne ograniczenia.

5 ( 1 recenzji)

8 komentarzy do “Wandoo Czy warto? Sprawdzamy opinie i skargi o Wandoo.”

  1. Potrzebowałem pieniędzy na spłatę ostatniej raty, a pieniądze z pracy za projekt miały wpłynąć za dwa tygodnie. Wziąłem pożyczkę na wandoo i nie zapłaciłem prawie nic, oddałem pieniądze w terminie i wszystko przebiegło bez problemu, polecam!

  2. Pożyczyłam 2500zł na Wandoo na 30 dni. Za pierwszą taką pożyczkę nie zapłaciłam nawet złotówki! Warto szukać takich ofert, jeśli wiemy że spłacimy za niedlugo, to nawet za darmo można pożyczyć pieniądze.

  3. A mi bardzo się podoba w Wando, że wszystko jest jasno napisane i nie trzeba się martwić o ukryte koszty. Przed wzięciem pożyczki wiemy ile pożyczamy i ile musimy spłacić i w jakim czasie, dbają o klienta, trzeba przyznać!

  4. Z wandoo dostałem pieniądze na konto w kilkanaście minut. Jak ktoś potrzebuje nagle pieniędzy, to może zajrzeć na ich stronę.

  5. Pierwszy raz się odważyłem na taką pożyczkę, bo byłem pod ścianą, ale warto było, nie straciłem na tym, a zyskałem płynność finansową, polecam Wandoo!

  6. Pierwsza pożyczka gratis! Z tego lubię korzystać w takich firmach, później już te kwoty są dość duże, ale pierwsza prawie zawsze jest bezpłatna.

Dodaj komentarz