Nju mobile – Czy warto? Opinie i Skargi o Nju mobile.

Posiadanie telefonu komórkowego, czy smartfona w dzisiejszych czasach jest czymś naturalnym. Aktualnie telefony pełnią mnóstwo różnego rodzaju funkcji. Posiadają w sobie bardzo rozbudowane narzędzia, które ułatwiają życie każdemu człowiekowi. Posiadając telefon, musimy korzystać z usług sieci komórkowych, których mamy do wyboru całkiem sporo. Sieć komórkowa powinna zapewnić użytkownikom dostęp do najbardziej podstawowych funkcji związanych z telefonem, czyli do możliwości dzwonienia do innych, wysyłania wiadomości oraz korzystania z internetu. Wiele ciekawych ofert dla posiadaczy komórek prezentuje sieć Nju mobile, która przebojem wdarła się na Polski rynek.

Sieć Nju mobile

Nju mobile to jedna z sieci działających na naszym rynku. Jest to marka, która działa w sieci Orange. Na rynku znajduje się od roku 2013. W swojej ofercie sieć posiada zarówno sprzedaż usług abonamentowych, jak też usług na kartę. Orange jest firmą, która sprzedaje swoje usługi w Polsce od roku 1991. Propozycje dla klientów sieci cieszyły się sporą popularnością przez długie lata, jednak w pewnym momencie zaczęli się oni odwracać od firmy. Nju mobile powstała właśnie w okresie, gdy Orange próbowała na nowo zachęcić ludzi do korzystania ze swoich produktów.

Oferta operatora

Oglądając reklamy sieci można dojść do wniosku, że celem operatora jest prostota oraz przejrzystość, co ma potwierdzenie w rzeczywistości. Klienci sieci mają do wyboru możliwość korzystania z oferty na kartę albo z abonamentu.

 • Oferta abonamentowa – jest wybierana najczęściej przez klientów sieci Nju mobile. Ten produkt oferowany przez sieć jest dość wyjątkowy i różni się od typowych ofert abonamentowych innych sieci. Klient decydujący się na abonament posiada bezterminową umowę, z miesięcznym okresem wypowiedzenia. Nju mobile docenia długi staż swoich klientów. Osoby, które pozostają z siecią na długo, czerpią z tego spore profity. Pozostając przy Nju mobile można zdecydowanie obniżyć swoje rachunki, klienci otrzymują także dodatkowego gigabajty internetu.
 • Oferta na kartę „Nju na kartę” – nieco rzadziej wybierana, jednak także jest całkiem atrakcyjna i wielu klientów decyduje się na nią. Pozostając przy tej ofercie na dłużej, także możliwe są dodatkowe korzyści.

Oferta abonamentowa

Osoby chcące korzystać z abonamentu w sieci, mają do wyboru następujące oferty:

 • oferta za 19 zł
 • oferta za 29 zł
 • oferta za 39 zł

Oferta za 19 złotych

 • Na początek klient otrzymuje 1 GB internetu do wykorzystania, natomiast im dłużej pozostaje w sieci, tym więcej GB internetu otrzyma. Po pół roku limit rośnie do 2 GB, po roku do 2,5 GB, natomiast dla klientów pozostających w sieci przez dwa lata, limit wynosi 3 GB;
 • Rozmowy mogą odbywać się bez limitu

Oferta za 29 złotych

 • Na początek internet 10 GB, po pół roku 20 GB, po roku 25 GB, po dwóch latach 30 GB;
 • Rozmowy bez limitu
 • SMS-y oraz MMS-y bez limitu

Oferta za 39 złotych

 • Internet na start wynosi 20 GB, po pół roku wynosi 40 GB, po roku 50 GB, po dwóch latach 60 GB;
 • Rozmowy bez limitu
 • SMS-y i MMS-y bez limitu

Opłaty, które ponosi klient sieci wcale nie muszą wynosić tyle, ile jest zapisane w powyższych ofertach. Wszystko zależy od tego jak dużo klient w danym miesiącu korzysta z usług sieci. Mając ofertę za 39 złotych, można wykorzystać na przykład 16 złotych i taki rachunek trzeba będzie zapłacić za ten miesiąc. Obowiązuje to w każdej z trzech powyższych ofert, natomiast minimalną opłatą miesięczną jest 9 złotych. Jest jednak możliwość nie płacenia rachunków przez sześć miesięcy. Klient, który korzysta z sieci minimum trzy miesiące, może skorzystać z takiej możliwości. W tym czasie można korzystać z telefonu tak, jakby był na kartę.

Oferta na kartę

Klienci korzystający  z oferty na kartę mają do wyboru dwie opcje:

 • oferta za 19 złotych – w ramach oferty otrzymujemy nielimitowane rozmowy, internet jest dodatkowo płatny 19 gr/minutę, SMS dodatkowo kosztuje – 9 gr, a MMS – 19 gr;
 • oferta za 29 złotych – w tym przypadku mamy nielimitowane rozmowy oraz SMS/MMS, a także 10 GB internetu. Oczywiście klienci z odpowiednim stażem, mają zwiększany limit( po pół roku – 20 GB, po roku – 25 GB, po 2 latach – 30 GB).

Dodatkowo korzystając z oferty na kartę w Nju mobile, można mieć różne pakiety, które przykładowo pozwalają zwiększyć limit internetu.

Plusy i minusy ofert Nju mobile

Plusy

Nju mobile jest siecią, która wspiera osoby pozostające przy niej. Jest to operator, który na pewno docenią młodzi ludzie, dla których zwiększający się limit internetu jest bez wątpienia czymś pozytywnym. Sieć posiada możliwość zawarcia umowy na czas nieokreślony, której zerwanie może nastąpić w każdej chwili. Jeżeli chodzi o zasięg sieci na terenie Polski, to nie ma z nim żadnego problemu. Zasięg obejmuje cały kraj. Karta Nju mobile możliwa jest do zamówienia przez internet, co także ułatwia sprawę wielu osobom, które lubią załatwiać wszelkie sprawy przez internet. Ponadto sama strona internetowa sieci jest dość ciekawa i nowoczesna.

Minusy

Do minusów zaliczyć można fakt, że oferta sieci przeznaczona jest jedynie dla klientów indywidualnych – sieć nie ma ofert dla przedsiębiorców. Klienci kilka lat temu zgłaszali pewne zastrzeżenia dotyczące między innymi problemów z aktywacją numerów, jednak aktualnie kłopoty te zostały na pewno rozwiązane i trudno doszukiwać się kolejnych minusów w przypadku tej sieci.

Opinie klientów o Nju mobile z forów internetowych

„Polecam nju mobile, płacę stałą opłatę i mam wszystko w cenie, bez haczyków”

„Zamawiałem nju mobile na stronie internetowej” Polecam!

Zakończenie

Nju mobile jest to sieć, która oferuje wszystko to, czego może życzyć sobie klient. Ceny w oferowanych usługach sieci są bardzo atrakcyjne. Opcja zerwania umowy w każdym momencie jest bardzo przydatna dla wielu osób. Co ważne, pozostając w sieci dłużej otrzymamy dodatkowe „bonusy”, które na pewno sprawią, że wielu klientów pozostanie z tym operatorem na długie lata. Wiele osób w Polsce korzysta z usług sieci, liczba klientów operatora systematycznie rośnie. W internecie można znaleźć mnóstwo pozytywnych komentarzy na temat Nju mobile. Wszystkie wymienione wcześniej fakty świadczą o tym, że sieć jest godna polecenia.

4.5 ( 4 recenzji)

9 komentarzy do “Nju mobile – Czy warto? Opinie i Skargi o Nju mobile.”

 1. Kupiłem nowy starter w sklepie Żabka i poprosiłem od razu o aktywację karty. Jak się okazało w domu, dostałem darmowy internet na dwa tygodnie, za samo kupno startera NJU mobile!

 2. Stan nielimitowany jest ani w nju jest bardzo korzystny, do tego zasięg jest według mnie lepszy niż w Play, a to nie tylko moje zdanie. Sprawdziłem na jednym telefonie i w tym samym momencie prawie zawsze Orange( Nju ) miał lepszy zasięg.

 3. Choć wiem, że NJU nie ma punktów stacjonarnych, więc jest to sieć wirtualna, to ma dobry zasięg od Orange i jeszcze lepsze oferty. Korzystam z nju na kartę i za 29zł mam stan nielimitowany.

 4. Korzystam z droższej opcji, za 29zł mam wszystko nielimitowane. Niby internetu „tylko” 10GB miesięcznie, ale to w zupełności wystarcza nawet na oglądanie filmików.

 5. Tak, nie ma punktów stacjonarnych, ale można podejść do puntów Orange w razie potrzeby, albo kontaktować się z infolinią.

 6. Czy korzystał ktoś z usług tego operatora na wsi? Próbowałem już usług różnych operatorów i często miałem problem z zasięgiem. To dla mnie bardzo ważne ponieważ pracuję zdalnie i często muszę dzwonić.

Dodaj komentarz