Robot handlowy

Wraz ze wzrostem popularności rynku kryptowalut, wzrosła również popularność platform to handlu automatycznego. Robot handlowy to program, który współdziała z giełdami kryptowalutowymi w celu analizowania danych handlowych, a następnie wykorzystuje te informacje do składania zleceń kupna lub sprzedaży w imieniu użytkownika.

Boty działają na podstawie z góry ustalonego i zaprogramowanego zestawu reguł, który monitoruje wszelką aktywność na rynku. Boty mogą być wykorzystywane z gotowymi strategiami handlowymi, ale użytkownik może również dostosować bota do swoich preferencji.

robot handlowy

Obecnie pod hasłem robot handlowy możesz znaleźć wiele ofert, niektóre za darmo a niektóre w zamian za opłatę abonamentową. W tym artykule zebrałem razem 11 najlepszych botów do handlu Bitcoinami. Omówię również podstawowe wady i zalety przykładowego bota. Zostań ze mną do końca!

Robot handlowy-dlaczego powinieneś rozważyć jego użycie?

Rynek kryptowalut jest znany z tego, że jest bardzo zmienny. Nigdy też się nie zamyka. To może sprawić, że bitcoin i inne kryptowaluty są bardzo opłacalne, gdy handluje się nimi mądrze, ale także zwiększa ryzyko potencjalnych strat.

Robot handlowy może pomóc złagodzić niektóre z tych czynników ryzyka. W przeciwieństwie do ludzi, boty będą dokonywać transakcji tylko w oparciu o dostępne dane i trendy, więc emocje i impulsy są wyeliminowane z procesu podejmowania decyzji.

Boty mogą również działać przez całą dobę, więc użytkownik może kontynuować handel nawet wtedy, gdy śpi lub jest zajęty inną pracą. Boty handlowe mają również tę zaletę, że są w stanie pracować szybciej i bardziej efektywnie niż człowiek handlujący ręcznie.

Jeśli są prawidłowo skonfigurowane, mogą analizować dane i realizować transakcje na wielu giełdach i w wielu kryptowalutach.

Jakie są wady i zalety korzystania z robota handlowego?

Ważne jest, aby pamiętać, że bot handlowy nie jest magicznym urządzeniem do rozmnażania pieniędzy. Właściwy bot używany skutecznie może pomóc zwiększyć zyski, ale istnieje również kilka wad i zagrożeń, które należy rozważyć przed podjęciem decyzji o zainstalowaniu bota handlowego.

Zalety:

 • Eliminują one emocje. Ogromne wahania cen na rynku bitcoinów mogą prowadzić ludzkich traderów do nieregularnych i impulsywnych transakcji. Boty handlowe eliminują to ryzyko poprzez składanie zleceń tylko zgodnie z dostępnymi danymi i ich wcześniej ustalonym zestawem parametrów.
 • Są bardzo wydajne. Podczas gdy ludzcy traderzy mogą badać tylko jeden rynek kryptowalut w tym samym czasie, boty mogą skanować i analizować kilka jednocześnie, dostrzegając okazje, które trader mógłby przegapić.
 • Są szybkie. Szybkość ma kluczowe znaczenie w szybko zmieniającym się świecie kryptowalut. Przeprowadzenie transakcji przez człowieka może zająć trochę czasu, a przez cały ten czas handel może tracić na wartości. Ale robot handlowy może składać zamówienia natychmiast, wykorzystując okazje, gdy tylko się pojawią.
 • Działają one przez całą dobę. Nawet najbardziej oddany bitcoin trader nie może siedzieć przed swoim komputerem przez cały dzień i całą noc. Bot będzie kontynuował monitorowanie rynku i składanie zamówień nawet pod nieobecność użytkownika, więc robot handlowy nigdy nie przerywa handlu.

Wady:

 • Wymagają monitorowania. Nie można po prostu ustawić bota i zapomnieć o nim, nadal trzeba mieć oko na to, jak to działa i dokonać korekt w razie potrzeby. Ponadto, bot nie będzie brał pod uwagę czynników zewnętrznych, które mogą mieć wpływ na rynek, takich jak wydarzenia na świecie lub przełomowe wiadomości, więc może dokonać słabych transakcji bez wkładu ludzkiego tradera.
 • Wymagają one pewnego doświadczenia i wiedzy. Chociaż boty mogą być wstępnie ustawione z domyślnymi strategiami handlowymi, większość z nich działa najlepiej, gdy są ponownie skonfigurowane do specyfikacji użytkownika. Tak więc użytkownik będzie musiał mieć trochę wiedzy na temat rynku kryptowalut.
 • Mogą one stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa. Boty handlujące komunikują się z giełdami poprzez interfejsy aplikacji (API), co oznacza, że dwie maszyny pracują razem bez interwencji człowieka. Scentralizowana natura botów i giełd może uczynić je podatnymi na hakerów, więc będziesz musiał podjąć kroki, takie jak utrzymanie klucza API w tajemnicy i wyłączenie automatycznych wypłat. Powinieneś również sprawdzić zapisy dotyczące bezpieczeństwa każdego bota, który bierzesz pod uwagę.

Robot handlowy-na co zwrócić uwagę?

Każdy robot handlowy jest inny, na co powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze tego, którego będziesz używać? Poniżej wypunktowałem ci najważniejsze aspekty, które pomogą ci wybrać najlepszego bota.

Niezawodność

Jedną z głównych atrakcji bota jest jego zdolność do kontynuowania handlu przez całą dobę.

Jeśli Twój bot ciągle się wyłącza lub cierpi na inne usterki, stracisz wiele okazji.

Bezpieczeństwo

Jak wspomniano powyżej, hakerzy celują w boty handlowe i giełdy, więc ważne jest, aby upewnić się, że Twój bot jest tak bezpieczny, jak to tylko możliwe.

Szukaj takiego, który ma dobre wyniki w zakresie bezpieczeństwa.

Sprawdź, czy zespół stojący za botem jest wiarygodny i legalny oraz czy istnieje aktywna społeczność zadowolonych użytkowników.

Łatwość użytkowania

Większość użytkowników chce bota, który ułatwi im handel, więc szukaj takiego z intuicyjnym interfejsem, który odpowiada twojemu poziomowi wiedzy.

Powinieneś również sprawdzić poziom wsparcia klienta, jak aktualizacje są wprowadzane i czy błędy są rozwiązywane w sposób skuteczny i terminowy.

Ważne jest również, aby znaleźć bota, który najlepiej pasuje do Twojej strategii handlowej i sprawdzić, jak wiele dostosowań będzie wymaganych.

Rentowność

Bot jest skuteczny tylko wtedy, gdy konsekwentnie osiąga zyski dla swoich użytkowników.

Zanim zainwestujesz w bota, powinieneś przeczytać recenzje, aby ocenić jego współczynnik sukcesu.

Cena

Niektóre boty są dostępne za darmo, podczas gdy inne będą miały znaczącą cenę.

Ogólnie rzecz biorąc, płatne boty oferują lepsze funkcje i wyższy poziom usług, ale powinieneś rozważyć, co dostajesz za swoje pieniądze i czy jest to warte inwestycji, zanim podejmiesz decyzję.

Robot handlowy – 11 najlepszych rozwiązań w 2021

Poniższe dane to tylko propozycje, obecnie robotów handlowych jest bardzo dużo. Ważniejszy jest akapit powyżej, w którym zawarte są informacje o tym czym powinieneś się kierować podczas wyboru robota.

Robot handlowy – Coinrule

 • Opłaty: darmowe konto startowe

Dzięki prostej, intuicyjnej konstrukcji, Coinrule jest dobrym wyborem dla tych, którzy są nowi w handlu bitcoinami, jak również bardziej zaawansowanych handlowców.

Użytkownicy nie muszą znać żadnego kodu, aby ustawić swoje zasady handlowe.

Coinrule jest oparty na stronie internetowej i działa na kilku kryptowalutach, a także obsługuje niektóre z najczęściej używanych giełd, takich jak BitMex i Coinbase Pro.

Robot handlowy – Cryptohopper

 • Opłaty: od $19.99 miesięcznie

Kolejny bot oparty na chmurze, Cryptohopper jest łatwy do skonfigurowania i rozpoczęcia handlu z wieloma kryptowalutami.

Jedną z godnych uwagi funkcji jest możliwość integracji z profesjonalnymi handlowcami i handlu zgodnie z ich sygnałami handlowymi.

Bardziej doświadczeni użytkownicy mogą zaprogramować bota zgodnie z własną strategią.

Cryptohopper działa z większością popularnych giełd.

Robot handlowy – Shrimpy

 • Opłaty: Darmowy pakiet oferuje dostęp do ograniczonej liczby funkcji. Profesjonalne pakiety zaczynają się od $13 miesięcznie.

Shrimpy został stworzony dla traderów, którzy nie mogą sobie pozwolić na droższe boty, więc ma na celu oferowanie dobrego zakresu darmowych usług.

Główną cechą Shrimpy jest wbudowany algorytm automatycznego handlu.

Inne narzędzia obejmują backtesting, aby porównać swoją strategię z wynikami historycznymi oraz social trading, który pozwala użytkownikowi śledzić i kopiować innych traderów.

Bot obsługuje niektóre z głównych giełd, w tym Kraken i Binance.

Robot handlowy – 3Commas

 • Opłaty: od $22 miesięcznie

Ten oparty na chmurze bot posiada intuicyjny interfejs i szeroki zakres narzędzi.

Jego kluczową cechą jest możliwość backtestu strategii na portfelach innych traderów. Pozwala to na uczenie się na sukcesach najlepszych traderów na platformie i włączenie ich podejścia do własnej strategii.

3Commas działa na wielu giełdach, w tym Bittrex, KuCoin, Binance i może handlować wieloma kryptowalutami jednocześnie.

Robot handlowy – CryptoTrader

 • Opłaty: około 0.073 BTC za trzy miesiące

Ten oparty na chmurze bot oferuje rynek, na którym użytkownicy mogą kupować i sprzedawać strategie handlowe, wraz z narzędziami do backtestingu.

Zapewnia również aktualizacje tekstowe i e-mailowe na rynku przez cały dzień i jest obsługiwany w większości głównych giełd, takich jak Coinbase i Bitstamp.

CryptoTrader działa najlepiej dla użytkowników z pewną wiedzą na temat kodowania, chociaż mniej doświadczeni użytkownicy mogą uzyskać dostęp do różnych darmowych lub płatnych strategii.

Robot handlowy – Zignaly

 • Opłaty: $15.99 za miesiąc

Jest to kolejny bot handlowy oparty na chmurze i stosunkowo nowy uczestnik rynku.

Bez ograniczeń co do kryptowalut, którymi możesz handlować, Zignaly oferuje wysoki poziom wolności.

Inną atrakcyjną cechą jest możliwość śledzenia profesjonalnych handlowców i zintegrowania ich analizy wahań rynkowych.

Bot obsługuje obecnie tylko Binance i KuCoin, ale deweloperzy obiecują, że inne giełdy będą wkrótce dostępne.

Zignaly szczyci się swoją przejrzystością, a użytkownicy mogą łatwo komunikować się z deweloperami, a także skorzystać z 30-dniowego bezpłatnego okresu próbnego.

Robot handlowy – Trality

 • Opłaty: Plan startowy jest darmowy i nie jest ograniczony czasowo. Obejmuje on pełen zakres funkcji oferowanych przez Trality. Plany płatne zaczynają się od 9,99 euro miesięcznie.

Trality jest platformą dla każdego, kto chce inwestować poprzez zautomatyzowane boty do handlu kryptowalutami. Twórcy mogą budować zaawansowane boty za pomocą dwóch najnowocześniejszych narzędzi:

 • Trality Rule Builder – prosty, ale potężny interfejs użytkownika typu „przeciągnij i upuść” do tworzenia botów handlowych z pomocą predefiniowanych strategii i wskaźników technicznych. Do korzystania z Trality Rule Builder nie są wymagane żadne umiejętności programistyczne, dzięki czemu narzędzie to jest odpowiednie zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych traderów.
 • Trality Code Editor – Potężna konsola w przeglądarce do kodowania botów przy użyciu Pythona. Zawiera wszystkie niezbędne biblioteki i wskaźniki techniczne potrzebne do stworzenia idealnego algorytmu.

Robot handlowy – Gunbot

 • Opłaty: Od 0.01 BTC za dożywotnią licencję

Gunbot musi zostać pobrany na komputer użytkownika i posiada kilka wbudowanych strategii. Strategie te mogą być również dostosowane do preferencji handlowych użytkownika.

Gunbot jest znany jako wysoce elastyczny i wydajny bot handlowy, oferujący dobry stosunek jakości do ceny.

Może być używany do handlu z różnymi kryptowalutami i obsługuje większość dużych giełd, w tym KuCan, Kraken i Bitfinex.

Jest stosunkowo skomplikowany w użyciu, więc jest najlepszy dla osób z pewnym doświadczeniem w handlu z botami.

Robot handlowy – Haasbot

 • Opłaty: 0.073 BTC na trzy miesiące

Haasbot działa w chmurze, więc podobnie jak inne boty oparte na chmurze, może kontynuować pracę nawet wtedy, gdy komputer użytkownika jest wyłączony.

Jest dostarczany z wstępnie skonfigurowaną strategią, ale może być również dostosowany do potrzeb użytkownika.

Jedną z jego kluczowych cech jest możliwość dostępu do wielu botów, które mogą handlować z różnymi walutami i na różnych giełdach w tym samym czasie.

Ten bot wymaga więcej danych od inwestora niż niektóre z innych na rynku, więc jest bardziej odpowiedni dla tych, którzy mają sporą znajomość rynku bitcoin.

Robot handlowy – Zenbot

 • Opłaty: Brak

Zenbot jest botem transakcyjnym typu open-source, więc jego kod jest dostępny dla traderów do pobrania i modyfikacji za darmo.

Ponieważ nie ma interfejsu użytkownika, wymaga umiejętności technicznych, ale zapewnia dostęp do gotowych strategii, a także funkcji takich jak paper trading – symulowany handel, który pozwala użytkownikom wypróbować strategie w czasie rzeczywistym.

Zenbot może obsługiwać handel z wysoką częstotliwością.

Robot handlowy – TradeSanta

 • Opłaty: $14 miesięcznie

TradeSanta jest platformą do automatycznego handlu. Jego wyróżniającą cechą jest potężny, ale łatwy w użyciu interfejs.

Handlowcy mogą tworzyć strategie z szablonów lub od podstaw, zasilając je zaawansowanymi narzędziami, takimi jak stop loss lub trailing take profit.

TradeSanta zawiera kilka strategii handlowych. Ponadto, oferuje ręczny terminal handlowy, wirtualne boty handlowe i rozwiązanie do kupna lub sprzedaży dużych ilości waluty.

TradeSanta obsługuje najpopularniejsze giełdy, w tym Binance, Huobi, Okex i HitBTC.

Podsumowanie

Robot handlowy nigdy całkowicie nie zastąpi człowieka, jednak warto pamiętać, że wymienione platformy mogą znacznie pomóc w generowaniu pasywnego dochodu. Pamiętaj, że zawsze występuje ryzyko straty, dlatego odradzam inwestowanie dużych kwot.

4.3 ( 4 recenzji)

4 komentarze do “Robot handlowy”

 1. Czy przetrzymywanie pieniędzy na platformach handlowych czy na na platformach do handlu automatycznego naprawdę jest tak niebezpieczne? Przyznam, że nie uśmiecha mi się w inwestowanie w portfel.

 2. Shrimpy to chyba najlepsza oferta ze wszystkich proponowanych. Korzystam od kilku miesięcy i jak na razie nie mam na co narzekać.
  Niezawodny portfel, polecam każdemu!
  Pozdrawiam

 3. Całkiem niedawno takie rzeczy jak robot handlowy brzmiały jak z filmu fantastycznego. A teraz… Mamy nawet rankingi. Super!!!

 4. Określenie, że trzymanie pieniędzy na giełdzie jest niebezpieczne to trochę przesada. Od lat inwestuje w krypto i nigdy nie miałem portfela. Owszem, portfel zawsze będzie bezpieczniejszy ale nie prawdą jest, że giełdy są niebezpieczne…

Dodaj komentarz