Giełda Binance

Jak działa giełda kryptowalut Binance? Jakie są koszty korzystania z tej platformy? Odpowiedzi na przytoczone pytania oraz wiele innych ważnych informacji na temat giełdy kryptowalut Binance, znajdziesz w tym artykule!

Binance to jedna z najszybciej rozwijających się platform do handlu wirtualną walutą. Serwis powstał w 2017 roku, a już w 2018 stał jedną z największych giełd na światowym rynku kryptowalut.

Obecnie spółka ma w swoim portfolio ponad 15 milionów użytkowników, a dzienny obrót przekracza średnio 2,3 mld dolarów.

Giełda kryptowalut Binance – podstawowe informacje

Internetowa platforma handlowa swój początek miała w 2017 roku w Chinach. Zarząd Binance szybko zdecydował się na przeniesienie działalności do Japonii a ostatecznie tak jak w przypadku serwisu eToro na Maltę.

Twarzą Binance, twórcą oraz CEO jest chiński inwestor i inżynier Changpeng Zhao. To od lat bardzo znana persona w świecie kryptowalut, przez wiele lat pracował nad jednym z najpopularniejszych portfeli służącym do przechowywania cyfrowych walut. Następne lata działalności Changpenga to OKcoin, gdzie jak przystało na inżyniera zajmował się kwestiami technicznymi. 

W 2018 roku Changpeng Zhao widniał na trzecim miejscu rankingu ,,Najbogatszych ludzi w środowisku kryptowalut” sporządzonym przez magazyn Forbes.

Binance coin

Jednym z najistotniejszych produktów Binance jest wirtualna waluta Binance Coin (BNB) stworzona przez deweloperów opisywanej platformy. Waluta powstała w celu zminimalizowania prowizji za transakcje na giełdzie.

Aktualnie rola BNB znacznie się zmieniła, wirtualna waluta zaliczana jest do grona najpopularniejszych kryptowalut. Waluta stworzona przez Binance jest już pełnoprawną kryptowalutą, która nie jest tylko obiektem handlu ale również przy jej pomocy można dokonywać płatności za hotele, loty czy płacić za zakupy w sklepach internetowych.

Podaż BNB wynosi 200 milionów jednostek, ponad połowa z nich została już wydobyta. Wartym uwagi zjawiskiem jest CoinBurn – spółka skupuje za 20% swoich zysków BNB, a następnie poddaje je wypaleniu. Celem tego zabiegu jest zutylizowanie 50% podaży BNB, co oczywiście regularnie zwiększa popyt.

Giełda kryptowalut Binance – rejestracja i weryfikacja konta

Binance to chyba jedyna platforma wśród giełd krytptowalut, która umożliwia inwestowanie bez weryfikacji konta. Oczywiście wiąże się to z pewnymi ograniczeniami, z konta bez weryfikacji możesz korzystać tylko i wyłącznie jeśli twój dzienny wolumen wypłat nie będzie większy niż 2 BTC. Przy większych wypłatach musisz poddać swoje konto procesowi weryfikacji – wtedy twój limit dzienny zostanie podniesiony aż do 100 BTC.

Rejestracja konta na Binance odbywa się niesamowicie szybko.

Na pierwszym etapie należy podać niezbędne dane takie jak e-mail czy hasło, które w późniejszym użytkowaniu będziesz wykorzystywać do logowania na platformie.

Następnie należy kliknąć link weryfikacyjny. Link dostaniesz na skrzynkę mailową, której adres podałeś na pierwszym etapie rejestracji.

Po przeprowadzeniu rejestracji zalecam zabezpieczyć swój profil. Do tego celu możesz wykorzystać między innymi dwuetapowa weryfikacja (2FA).

Giełda kryptowalut Binance – handel

Giełda Binance to bardzo prosty w użytkowaniu serwis. Na platformie masz do wyboru trzy rodzaje zamówień biznesowych:

  • zamówienie typu Market – tutaj wymagana jest jedynie kwota i po jej zatwierdzeniu następuje połączenie zamówienia z odpowiadającą jej kontrofertą;
  • zamówienie Limit – aby je przeprowadzić, musisz wybrać odpowiednią kwotę (amount) i kurs (price), w którym chcesz zakupić lub sprzedać wirtualną walutę.
  • zlecenie Stop-Limit – to operacja służąca do kupna bądź sprzedaży cyfrowej waluty, kiedy jej kurs osiągnie pożądaną kwotę. Należy wtedy wybrać odpowiedni kurs zlecenia (Stop-Price), przy którym nastąpi aktywizacja zamówienia.

Czy to oszustwo?

W internecie aż roi się od różnego rodzaju recenzji i opinii tworzonych przez użytkowników serwisu. Dużą przewagą cieszą się te pozytywne.

Pamiętaj, że czas działania giełdy na rynku jest zbyt krótki aby obiektywnie ocenić jej funkcjonowanie!

Należy wiedzieć, że zbyt długie przechowywanie wirtualnych monet na portalach giełdowych zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Warto zabezpieczyć swoje aktywa za pomocą odpowiednich portfeli. Pomimo tego, że Binance i wiele innych giełd służących do handlu cyfrowymi walutami, robią wszystko aby uchronić swoich użytkowników przed atakami hakerskimi to mimo wszystko całkowite zaufanie jest niemożliwe!

Giełda kryptowalut Binance – opłaty i prowizje

Giełda Binance tak jak wszystkie inne tego typu platformy muszą na siebie zarabiać co za tym idzie, użytkownicy muszą liczyć się z opłatami umożliwiającymi korzystanie z serwisu. Podstawą jest 0,1% od każdej transakcji zawartej przy użyciu platformy. Jednak możesz zrobić to w prostszy sposób, aby je pomniejszyć do 0,05% poprzez kupowanie i wykonywanie opłat kryptowalucie, jaką jest wspomniany Binance Coin (BNB).

Warto zwrócić uwagę, że przy dłuższym użytkowaniu platformy opłaty maleją.

Użytkownik z rocznym stażem może skorzystać ze zniżki 50%, dwu letni staż to kolejne 25%, trzy lata użytkowania platformy to 12,5%, natomiast przy czteroletnim stażu możesz liczyć na kolejne 6,75% zniżki.

Giełda kryptowalut Binance wymaga wykonania opłaty za wypłatę dotychczas zgromadzonych w serwisie pieniędzy. Ich wysokość zależy od wielu czynników a aktualne dane na ten temat można znaleźć na oficjalnej stronie Binance.

Giełda krytpowalut Binance – wpłaty i wypłaty

Platforma umożliwia doładowanie kartą kredytową. W ten sposób możesz wpłacić na przykład: PLN, EUR, GBP czy też USD. Każdą z wymienionych walut możesz bez większego problemu wymienić na dowolną walutę cyfrową.

Aby dokonać wpłaty na saldo konta, musisz przede wszystkim zalogować się do systemu giełdy, następnie wybrać portfel i opcję „portfel spot”. Po wpisaniu adresu danej kryptowaluty. Wskazana ilość po paru sekundach pojawi się na koncie.

Opłaty za depozyt nie są pobierane!

Wypłaty środków wygląda analogicznie dom wpłaty. Na liście twoich środków musisz wybrać daną kryptowalutę, którą chcesz wypłacić i podać adres portfela na, który mają trafić twoje środki.

Zwróć uwagę na dzienny limit wypłat 2 BTC (bez weryfikacji konta) i może zostać zwiększony do 100 BTC (po weryfikacji konta). Minimalne i maksymalne ilości wpłaty czy wypłaty danej kryptowaluty znajdziesz na binance.com. Są to bardzo chwiejne dane, lecz aktualizowane każdego dnia.

5 ( 7 recenzji)

7 komentarzy do “Giełda Binance”

  1. rzadko spotykane, żeby giełda kryptowalut działała bez weryfikacji konta. Ta różnica między 2 BTC a 100 BTC jest bardzo duża ale przecież 2 BTC to już bardzo duża kwota. Sprawdziłem Binance w praktyce, działa świetnie! Polecam każdemu krypto inewstorowi.

  2. Czy interfejs platformy jest w pełni przetłumaczony na język polski? Jestem bardzo słaby z Angielskiego…

  3. Chciałbym zacząć grę na giełdzie i zastanawiam się między Binance i eToro. Planuje inwestować w lryptowaluty i ciekawi mnie, która z tych platform jest lepsza?
    Pytanie skierowane do osób doświadczonych

  4. Inwestuje na binance już od dwóch lat i przyznam, że nie mam na co narzekać. Jasny interfejs zrozumiały dla każdego. Kiedy miałem problem, praktycznie natychmiast uzyskałem pomoc ze strony obsługi klienta. Polecam tą giełdę, szczególnie osobom, które zaczynają z krypto

Dodaj komentarz