Badoo Czy warto? Sprawdzamy opinie i skargi o Badoo.

Badoo jest zaliczane obecnie do jednego z najbardziej popularnych serwisów randkowych. Utworzył je Andriej Andriejew w 2006 roku. Z portalu mogą korzystać obywatele 190 krajów, porozumiewając się w 47 językach.W serwisie zarejestrowanych jest ponad 370 tysięcy użytkowników, którzy korzystają z niego przez stronę internetową lub aplikację mobilne, które dostępne są dla systemów Android, IOS oraz Windows Phone.

Badoo – jak to działa?

Dzięki serwisowi Badoo możesz poznawać nowych ludzi i szukać potencjalnego partnera zupełnie za darmo. Wystarczy, że założysz konto, do rejestracji potrzebny będzie adres e-mail. Po kilku minutach od wyrażenia chęci założenia konto, dostajemy link aktywacyjny. Teraz wystarczy uzupełnić swój profil. Widoczne są na nim przede wszystkim zdjęcia. Jeżeli ktoś spodoba ci się wizualnie, możesz zajrzeć w zakładkę informacje, w której widnieje zazwyczaj opis sylwetki – wzrost, waga, kolor oczu, kolor włosów. Użytkownik może również dodać również krótki opis siebie. Ponadto można tam zamieścić informacje dotyczące swojej orientacji seksualnej, statusu związku, zainteresowań czy podejścia do alkoholu, papierosów oraz posiadania dzieci. Przy zakładaniu nowego profilu nie zapomnij o edycji sekcji „chcę” – umożliwi to innym użytkownikom poznanie twoich motywacji pobytu na Badoo. Do wyboru dostępne są opcje: porozmawiać, poznać nowe osoby, umówić się.

Warto podkreślić, że im więcej umieścisz zdjęć i informacji o sobie, tym lepiej będzie pozycjonowany twój profil. Aby był on lepiej widoczny, można korzystać również z funkcji PREMIUM, ale o tym za chwilę.

Jak widać sama procedura założenia profilu na Badoo jest dośc istotna, jednak cała zabawa zaczyna się dopiero później. Dzięki portalowi możemy poznawać ludzi dzięki dwóm głównym opcjom, Chybił trafił oraz Ludzie w okolicy.

 • Chybił trafił – jest to podstawowa funkcja serwisu. Na ekranie wyświetlają się zdjęcia innych użytkowników, możesz na nich zagłosować na „tak” lub na „nie”. Jeżeli dwie osoby zagłosują na siebie na „tak” mamy dopasowanie. Możesz porozmawiać z danym użytkownikiem za pomocą skorzystania z sekcji wiadomości. Przy zdjęciu osoby, z którą masz dopasowanie pojawi się serduszko.

Jeżeli korzystasz z opcji Premium, możesz wysłać strzałę amora użytkownikowi, który ci się spodobał. Dzięki temu będzie on mógł od razu wejść na twój profil i na ciebie zagłosować. Opcja premium może okazać się pomocna także przy zwiększeniu swojej popularności w grze Chybił Trafił poprzez użycie kredytów. Pozwoli ona również odblokować sekcję Lubią Cię, w której znajdziesz osoby, którym wpadłeś w oko.

 • Ludzie w okolicy – dzięki tej funkcji możesz przeglądać profile osób, które akurat znajdują się w twojej okolicy lub mieście. W tej zakładce możesz również ustawić swoje preferencje, odnośnie do kryteriów profili wyszukiwanych przez ciebie osób, na przykład wiek, płeć lub miasto.

Serwis oferuje również opcję Badoo Live – dzięki niej użytkownicy mogą prowadzić różnego rodzaju transmisje na żywo, by lepiej wypromować swój profil. Potrzebne jest jednak do tego urządzenie mobilne. Reszta użytkowników może oglądać transmisje i nagradzać streemara prezentami. Im droższy podarujesz prezent, tym większe szanse masz na zdobycie brązowego, srebrnego lub złotego medalu.

Badoo Premium

Co prawda Badoo jest serwisem w zupełności darmowym, jednak by poznać więcej nowych ludzi i podnieść swoją popularność portal przygotował dla swoich użytkowników opcję Premium. Dzięki niej możesz mieć dostęp do wielu funkcji, które nie są dostępne zwykłym użytkownikom. Należą do nich:

 • dostęp do folderu Lubią Cię, w którym możesz obejrzeć profile osób, którym wpadłeś w oko w Chybił Trafił.
 • tryb niewidoczny, dzięki któremu inni użytkownicy nie będą wiedzieli, że przeglądałeś ich profil.
 • możliwość skasowania ostatniego oddanego głosu na „nie”
 • dostęp do folderu W Ulubionych, dzięki któremu dowiesz się, kto dodał twój profil do ulubionych
 • opcja czatowania z najpopularniejszymi użytkownikami Badoo
 • możliwość wysyłania bezpośrednich wiadomości do nowych użytkowników portalu
 • przesyłka specjalna – dzięki tej funkcji osoby, do których wysyłasz wiadomości przeczytają je jako pierwsze
 • Naklejki – możliwość z korzystania ze śmiesznych buziek podczas czatowania
 • możliwość korzystania z serwisu bez reklam

Z opcji Badoo Premium możesz skorzystać wykupując subskrybcję przez sms, korzystając z konta Paypal lub posługując się kartą kredytową. Po upływie ważności funkcja Premium odnowi się sama, chyba, że wcześniej z niej zrezygnujesz.

Plusy i minusy

Jak każdy serwis Badoo również ma swoje zalety i wady.

Plusy

 • możliwość poznania nowych osób z bliskich i dalszych okolic
 • łatwość obsługi
 • czat randkowy
 • możliwość określenia kryteriów lokalizacji oraz wieku wyszukiwanych osób
 • możliwość odzyskania usuniętego profilu

Wady

 • możliwość wykradania listy kontaktów z poczty elektronicznej po podaniu hasła
 • nachalne namawianie do skorzystania z opcji Premium
 • utrudniony kontakt w przypadku chęci złożenia reklamacji
 • nie wszystkie dość istotne opcje są darmowe, np Folder Lubią Cię

Opinie użytkowników

Serwis ma wielu zwolenników, jak i przeciwników. Większość ludzi uważa, że można na nim poznać ciekawe osoby i nawiązać znajomości. Inni narzekają na wykradanie danych. Liczba użytkowników mówi jednak sama za siebie, portal jest bardzo popularny. Poniżej kilka opinii użytkowników Badoo:

„Złodzieje, zabierają z konta pieniądze i wysyłają komunikat, że coś poszło nie tak. Ani kredytów ani kasy”

„Można poznać fajne dziewczyny, ale trzeba sporo poszukać. Niektóre od razu składają oferty matrymonialne. Czasem dziewczyny mają zwyczajnie za dużo wiadomości i nie odpisują, ale są też fajne osoby. Trzeba tylko cierpliwości”

” Dzięki Badoo poznałam swoją drugą połowę. Usunęłam konto, ale okazało się, że nadal zabierają pieniądze. Mam mieszane uczucia”

Podsumowując, Badoo daje naprawdę duże możliwości na poznanie nowych osób. Dzięki portalowi można znaleźć kogoś do rozmowy, wyjścia na kawę, a może nawet można spotkać miłość życia. Serwis obsługuje się dość intuicyjnie, z jego obsługą nie powinny mieć nawet osoby starsze. Jedyne, na co trzeba uważać to, by nie udostępniać swoich danych, takich jak hasło do poczty elektronicznej czy Facebooka. Należy również dokładnie przeczytać regulamin przed założeniem konta i można zaczynać przygodę z randkowaniem.

Badoo Czy warto? Sprawdzamy opinie i skargi o Badoo.
4.5 (90%) 2 ocena

5 komentarzy do wpisu „Badoo Czy warto? Sprawdzamy opinie i skargi o Badoo.”

 1. Jak dla mnie Badoo to najlepsza aplikacja do randkowania 😀 Wiadomo, że trzeba do wszystkiego podchodzić z głową i nie wierzyć bezgranicznie osobom przez internet, natomiast można poznać wiele fajnych osób, polecam!

 2. Opinie zawsze są różne na temat takich serwisów, bo ktoś znajdzie drugą połówkę, a drugi trafi na jakichś głupków którzy chcą tylko sobie żarty robić i im się nudzi. Jeśli ktoś szuka kontaktu z innymi to jest to jakis sposób, może zadziała, może nie, najlepiej spróbować samemu!

 3. Wiele osób skarży się w internecie, że spotkało na badoo oszustów, ale nie wiem czemu Ci ludzie nie posługują się takimi aplikacjami jak należy. Według mnie powinno się jak najszybciej spotkać z tą osobą, żeby na prawdę ją poznać, a jeśli nasza znajomość opiera się tylko na internecie, to sami sobie są winni.

Dodaj komentarz